Tanie pozycjonowanie – nie warto

Pozycjonowanie strony to długotrwały proces. Nawet jeśli masz już wysoką pozycję w wyszukiwarce, to ciągle trzeba walczyć o utrzymaniem się na podium. Zmiany algorytmów poszczególnych wyszukiwarek, rosnąca konkurencja korzystająca z usług seo mogą powodować, że szybko z tego podium spadniemy.

Warto promować swoje usługi czy sprzedaż w Internecie, który stanowi główne źródło poszukiwań. Ponad 80 % internautów przegląda pierwszych pięć stron wyświetlonych po wpisaniu zapytania. Na wynik zapytania pozycjonowanie Szczecin odnajdziemy kilkadziesiąt różnych stron. Rzadko kiedy szukamy dalej niż w top 10 ułożonych przez wyszukiwarkę zapytań.

Przy wyborze konkretnej oferty związanej z pozycjonowaniem stron należy dokładnie zapoznać się z ofertą, przeczytać komentarze czy opinie klientów, zbadać skuteczność usługi (na przykładzie pozycjonowanych uprzednio stron). Samo kliknięcie w wyszukiwarkę i odszukanie interesującej nas ofert usługi pozycjonowanie Szczecin nie nakład na nas żadnych obowiązków. Na rynku jest wiele firm, które obiecują skuteczne usługi seo za niską cenę.

Jest to niemożliwe. Działania takich firm mogą skutkować wykluczeniem takiej strony z indeksu lub zostać dożywotnio usuniętym z katalogu stron WWW (tzw. ban). Wyszukiwarki są coraz „mądrzejsze” i szybko wyłapują nieprawidłowości. Jeśli uzna, że pod frazą pozycjonowanie Szczecin jest źle, niezgodnie pozycjonowana lub odświeżana to nakładany jest na nią tzw. filtr obniżający jej miejsce na liście wyszukiwań o ok. 50 pozycji. Powrót na szczyty jest wtedy bardzo trudny.

Warto więc zainwestować, by profesjonalista doprowadził naszą stronę do pierwszej dziesiątki stron w wyszukiwarce. Cierpliwość i praca popłaca.